Vinařství Jiří Šilinek

692 01 Pavlov 192, tel./fax: 519 515 395, mobil: 602 790 784, e-mail: silinek@nakupujeme.cz, web: www.silinek.nakupujeme.cz

detailně

Novinky

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu.

Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu.

Kontakt

Vinařství Jiří Šilinek

Rudolfa Gajdoše 192; Pavlov 692 01

tel.: +420 519 515 395  
mobil: +420 602 790 784
e-mail: silinek@silinek.eu

web: www.silinek.eu

další informace:  www.silinkovi.cz

Vinařství Šilinek - Vinařství


Vinařství jsme založili v roce 1990 a navázali na mnohaletou  tradici pěstování révy vinné a výroby vína. Profilujeme se jako rodinný podnik s roční produkcí do deseti vagónů hroznů. Vinice máme  ve vybraných viničních tratích na pálavských svazích a tyto se vyznačují vysokým obsahem volného vápna v půdě. Tato skutečnost  dává vínům nenapodobitelnou minerální dochuť.

Vinohrady máme v programu Integrované produkce. Hrozny jsou zpracovány reduktivní metodou. Po alkoholové fermentaci  a vyškolení zrají naše vína v ležáckém sklepě.

 Naše vlastní viční tratě:

  • Pod Pálavou
  • Stará hora
  • U Božích muk
  • Sahara
  • Slunný vrch

Další surovinu nakupuje od vinohradníků - stálých partnerů, kteří mají svoje vinice na svazích Pálavy.


V poslední době vinařství v rámci projektu modernizace vinařství, vybudovalo nové křídlo výrobního sklepa s novou lisovnou, která je vybavena  nejmodernějšími dostupnými technologiemi. Součástí nového sklepa je i barikové centrum pro výrobu a zrání červených vín.


Bílá vína se vyrábějí moderní reduktivní metodou přinášející ovocitá aromata. Červená vína se vyrábějí ve vinifikátorech nejprve studenou macerací bez fermentace a následnou teplou fermentací. Tato vína zrají před lahvováním v klasických i barikových sudech. Jsme tradičními výrobci vín ledových a slámových.

Při sběru odrůd révy vinné se snažíme o maximálně šetrné zacházení s hrozny. Ty převážíme v co nejkratší době z vinice do zpracovatelského sklepa. Vinný mošt lisujeme v pneumatických lisech po maceraci při zchlazeném rmutu.

Naše odrůda Pálava byla vybrána jako mateční vinice pro množení této odrůdy. To považujeme za obrovský úspěch a zhodnocení naší dlouholeté práce.


 Vinice a ruční sběr hroznů
Naše sklepy

 

 

Vinařství Jiří Šilinek - Czech Republic, e-mail: silinek@nakupujeme.cz | Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies